Razem dbamy o to, czym oddychamy

Dzięki finansowemu wsparciu Polskiej Spółki Gazownictwa sp. z o.o. wznawiamy naszą autorską inicjatywę (zainicjowaną w 2013 r.) angażującą mieszkańców Pogórza Dynowskiego i Przemyskiego do większego zaangażowania się w troskę o zdrowie najbliższych i środowisko naturalne poprzez dbanie o jakość powietrza, szczególnie w swoim miejscu zamieszkania.

Razem dbamy o to czym oddychać mamy - baner

Cel tegorocznej akcji pod nazwą "Razem dbamy o to, czym oddychamy" pozostaje niezmiennie aktualny, bo jest nim zwiększenie wiedzy i zaangażowania mieszkańców gmin wiejskich i wiejsko-miejskich Pogórza Dynowskiego w przeciwdziałanie paleniu śmieci w przydomowych piecach, co przyczyni się do poprawy jakości powietrza (minimalizowanie niskiej emisji) w środowisku lokalnym.

Jeśli zastanawiasz się Drogi Czytelniku jak włączyć się w działania projektu, to wiedz, że jest to możliwe na kilka różnych sposobów. W ramach akcji "Razem dbamy o to, czym oddychamy" przygotowaliśmy:
1. Grupę na Facebooku o nazwie: „Razem dbamy o to, czym oddychamy” - to tam zamieszczać będziemy wszelkie bieżące informacje o wydarzeniach akcji. Zatem koniecznie dołącz do grupy: TUTAJ!
2. Konkursy z nagrodami - planujemy zorganizowanie 3 konkursów z nagrodami, szczegółowe informacje zostaną opublikowane w utworzonej grupie. Tutaj tylko zasygnalizujemy, że:
a. Konkurs plastyczny - adresowany do dzieci z klas I-III ze szkół podstawowych na Pogórzu Dynowskim. Polegać będzie na wykonaniu dowolną techniką plastyczną pracy (np. rysunku) na kartce formatu A4, w której zawarta będzie odpowiedź na pytanie konkursowe: „Jak dbam o czyste powietrze?”. Konkurs wystartuje z chwilą ogłoszenia w grupie!
b. Konkurs z naklejką - adresowany do wszystkich mieszkańców Pogórza Dynowskiego, od tych najmłodszych do tych najstarszych, zatem uczestnikiem tego konkursu może zostać każdy, kto:
  • nie pali śmieci w przydomowych piecach i piecach centralnego ogrzewania (c.o.) oraz jakichkolwiek instalacjach do tego nieprzeznaczonych,
  • nie zgadza się na palenie śmieci przez innych.
Konkurs ten polega na publicznym zadeklarowaniu, że "nie palę śmieci i nie zgadzam się na tego typu szkodliwe praktyki prowadzone przez kogokolwiek, a zwłaszcza przez moich sąsiadów". Ta "publiczna deklaracja" zostanie wyrażona poprzez przyklejenie na drzwiach swego domu/mieszkania (bądź w innym, widocznym miejscu) naklejki akcji oraz udokumentowania tego wydarzenia zdjęciem. Przysłane fotografie zostaną opublikowane w facebookowej grupie akcji oraz/lub na stronie Fundacji. Konkurs wystartuje z chwilą ogłoszenia w grupie!
c. Konkurs z nakładką FB - adresowany do wszystkich użytkowaników Facebooka, aby wziąć udział w konkursie należy dołączyć do grupy „Razem dbamy o to, czym oddychamy” na Facebook’u, umieścić nakładkę „Razem dbamy” na własnym zdjęciu profilowym na Facebook’u oraz zamieścić komentarz pod postem konkursowym na facebookowej grupie z odpowiedzią na pytanie: „Jak dbam o czyste powietrze?”. Konkurs wystartuje z chwilą ogłoszenia w grupie!
3. Broszurę informacyjną „Razem dbamy o to, czym oddychamy” - to z niej dowiesz się nie tylko o skutkach palenia śmieci, ale także poznasz sposoby przeciwdziałania temu szkodliwemu zjawisku. Broszura udostępniona zostanie w pliku pdf do bezpłatnego pobrania (na przełomie października i listopada). Dołącz do grupy na Facebooku, a na pewno nie przegapisz chwili udostępnienia broszury.

Wszelkie działania akcji prowadzone będą od 16 września do 10 grudnia 2019 r.

Serdecznie zapraszamy w imieniu własnym i Polskiej Spółki Gazownictwa sp. z o.o. - donatora projektu "Razem dbamy o to, czym oddychamy".