Bezpieczeństwo dzieci - 2017/2018

W ramach autorskiego programu: „Bezpieczeństwo dzieci na nieoświetlonych wiejskich ulicach” Fundacja „Tradycyjna Zagroda” podjęła w roku szkolnym 2017/2018 działania w zakresie profilaktyki bezpieczeństwa ruchu drogowego dla uczniów szkół z Pogórza Dynowskiego. 
Realizacja projektu o nazwie tożsamej z programem pozwoliła na objęcie - do końca roku szkolnego 2017/2018 - działaniami profilaktycznymi ok. 160 uczniów z dwóch szkół podstawowych (w Manasterzu i Jaworniku Polskim) w gminie Jawornik Polski.


Uczniowie uczestniczyli w warsztacie:
1. „Bezpieczniej to znaczy widoczniej i wolniej” uświadamiającym bezpieczne zachowania, zwłaszcza z perspektywy pieszego i rowerzysty, poruszającego się po nieoświetlonych drogach pozbawionych chodników i dróg rowerowych.
2. „Podejdź, sprawdź, zawiadom, reanimuj” wyposażającym w praktyczne umiejętności reanimacji RKO/CPR (ćwiczone na fantomie).
Dodatkowo uczniowie wyposażeni zostali w odblaskowe zawieszki i opaski samozatrzaskujące.
Rodzice za pośrednictwem uczniów otrzymali ulotki dot. zachowania bezpiecznej prędkości.

Realizacja w/w działań była możliwa dzięki dofinansowaniu przyznanemu przez:
  • Stowarzyszenie Partnerstwo Dla Bezpieczeństwa Drogowego - warsztaty dla uczniów klas I-V szkoły podstawowej Zespołu Szkół i Placówek w Manasterzu oraz zakup fantoma dotacja 3560 zł.
  • Starostwo Powiatowe w Przeworsku - warsztaty dla uczniów klas I-V szkoły podstawowej Zespołu Szkół nr 1 w Jaworniku Polskim, dotacja: 2000 zł.