OzoBoty do roboty - Meet and Code 2017

W ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania (ETK), przypadającego na 7-22 października, przeprowadziliśmy (17 października 2017r.) lekcje programowania OzoBotów dla uczniów klas 1-3 w Zespole Szkół i Placówek w Manasterzu.
Cel lekcji: rozwijanie zainteresowań w zakresie programowania i zwiększanie wiedzy dot. podstaw kodowania.
Realizacja tych zajęć była szansą na zwiększenie dostępu do wiedzy i urządzeń (OzoBotów) oraz wspólnej nauki programowania w formie zabawy. Zadaniem młodych programistów było napisanie swojego pierwszego programu za pomocą flamastrów o temacie: „moja droga do szkoły”. Te artystyczne prace pozwoliły na  testowanie każdego z wykonanych programów-rysunków. Po realizacji zajęć jeden OzoBot został podarowany Zespołowi Szkół i Placówek w Manasterzu, aby służyć uczniom do doskonalenia umiejętności programowania.
Projekt został dofinansowany w ramach inicjatywy Meet and Code. Inicjatorami Meet and Code są: firma SAP, organizacja Haus des Stiftens gGmbH oraz inni partnerzy sieci TechSoup Europe, będącej częścią sieci TechSoup Global. W Polsce za realizację tej inicjatywy odpowiada Fundacja TechSoup. Więcej o Meet and Code na: www.meet-and-code.org
Dziękujemy firmie Edu Sense (https://www.edu-sense.com/pl/) za dodatkowe prezenty (flamastry, dyplomy, przypinki, itp.) dla uczestników zajęć.
***
Dzięki Twojemu wsparciu możemy przyspórzyć dzieciom wiecej uśmiechów!
Wpłać darowiznę: http://www.tradycyjnazagroda.pl/chce-pomoc.html


Zapraszamy szkoły z Pogórza Dynowskiego do współpracy w realizacji podobnych inicjatyw.
Zainteresowanych prosimy o podjęcie kontaktu.